Ford investuje v Číně do výzkumu 1,8 miliardy dolarů | E15.cz

Ford investuje v Číně do výzkumu 1,8 miliardy dolarů

Nový Ford třídy F Super Duty
Nový Ford třídy F Super Duty
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká automobilka Ford Motor investuje v příštích pěti letech do výzkumu a vývoje v Číně 1,8 miliardy dolarů (43 miliard korun). Investice je dalším pokusem automobilky zajistit si na největším automobilovém trhu světa větší podíl, uvedla agentura Reuters.

Ford v posledních letech rapidně zvyšoval svůj podíl na čínském trhu, hlavně na úkor japonských automobilek. Pomohly mu k tomu snahy začlenit do automobilů prodávaných v Číně, to, oč mají místní spotřebitelé největší zájem. Ford je nyní pátou největší zahraniční automobilkou v zemi za společnostmi General Motors, Volkswagen, Hyundai Motor a Nissan Motor.

Ford hodlá rozšířit výzkumné a vývojové centrum ve městě Nan-ťing na východě země. Pracovat chce hlavně na technologiích pro autonomní řízení vozu, propojení s chytrými telefony či účinnějších pohonech. Ford má v Číně deset výrobních závodů. Výzkumné a vývojové centrum v Nan-ťingu zaměstnává 1900 osob a je jedním z osmi vývojových center automobilky.

Generální ředitel automobilky Mark Field uvedl, že firma hodlá do roku 2020 nabídnout zákazníkům v Číně škálu vozů s hybridním pohonem, tzv. plug-in hybridní vozy, které je možné dobíjet ze zásuvky, a plně elektrických vozů. Příští rok se na čínském trhu objeví plug-in hybrid C-MAX Energi a hybridní vůz Mondeo.

Peking se snaží podpořit zájem o elektrické vozy v rámci svého boje za čistější ovzduší. Pokrok je však zatím pomalý kvůli nedostatečné infrastruktuře. Automobilky zvyšují své investice v Číně navzdory nečekaně vysokému propadu prodeje v letošním roce. General Motors v červenci oznámil, že plánuje se svým čínským partnerem investovat pět miliard do vývoje vozů, které se budou prodávat v Číně, Brazílii, Indii a Mexiku, napsala agentura AP.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah