Ford odstartoval transformaci svého evropského byznysu. O práci přijdou tisíce lidí | E15.cz

Ford odstartoval transformaci svého evropského byznysu. O práci přijdou tisíce lidí

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americká automobilka Ford hodlá v Evropě zrušit tisíce pracovních míst, opustit nerentabilní trhy a zastavit ztrátovou výrobu, oznámila firma. Jejím cílem je v regionu dosáhnout šestiprocentní provozní marže.

Na evropském kontinentu Ford zaměstnává 53 tisíc osob v Británii, Německu, Francii, Turecku, Španělsku, Rusku, Rumunsku a Belgii. Automobilka chce odejít ze segmentu velkoprostorových vozů, v srpnu zastavit výrobu automatických převodovek v Bordeaux, zrevidovat činnost v Rusku a spojit ředitelství Ford U.K. a Ford Credit.

„Podnikáme rozhodné kroky k transformaci podnikání společnosti Ford v Evropě," řekl Steven Armstrong, viceprezident skupiny pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Bližší údaje o snižování pracovních sil Armstrong odmítl s ohledem na probíhající jednání s odbory sdělit, řekl jen, že půjde do „tisíců".

Za třetí čtvrtletí Ford Europe vykázal ztrátu před úroky a zdaněním (EBIT) 245 milionů eur (téměř 6,3 miliardy korun), což odpovídá záporné marži EBIT ve výši 3,3 procenta.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah