Ford odstartoval transformaci svého evropského byznysu. O práci přijdou tisíce lidí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Ford odstartoval transformaci svého evropského byznysu. O práci přijdou tisíce lidí

ČTK

Americká automobilka Ford hodlá v Evropě zrušit tisíce pracovních míst, opustit nerentabilní trhy a zastavit ztrátovou výrobu, oznámila firma. Jejím cílem je v regionu dosáhnout šestiprocentní provozní marže.

Na evropském kontinentu Ford zaměstnává 53 tisíc osob v Británii, Německu, Francii, Turecku, Španělsku, Rusku, Rumunsku a Belgii. Automobilka chce odejít ze segmentu velkoprostorových vozů, v srpnu zastavit výrobu automatických převodovek v Bordeaux, zrevidovat činnost v Rusku a spojit ředitelství Ford U.K. a Ford Credit.

„Podnikáme rozhodné kroky k transformaci podnikání společnosti Ford v Evropě," řekl Steven Armstrong, viceprezident skupiny pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Bližší údaje o snižování pracovních sil Armstrong odmítl s ohledem na probíhající jednání s odbory sdělit, řekl jen, že půjde do „tisíců".

Za třetí čtvrtletí Ford Europe vykázal ztrátu před úroky a zdaněním (EBIT) 245 milionů eur (téměř 6,3 miliardy korun), což odpovídá záporné marži EBIT ve výši 3,3 procenta.

Nejprodávanějším autem ve světě je Toyota Corolla, stejně jako loni
Ford se pouští do mohutné restrukturalizace, významně dopadne na evropskou pobočku

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!