Ford sází na výnosná užitková auta, postaví novou továrnu v Mexiku | E15.cz

Ford sází na výnosná užitková auta, postaví novou továrnu v Mexiku

Výroba v automobilce Ford
Výroba v automobilce Ford
• 
ZDROJ: ford-trucks.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká automobilka Ford Motor plánuje postavit nový montážní závod v Mexiku, rozšířit svou stávající továrnu nedaleko hlavního města a výrazně zvýšit výrobní kapacitu v zemi. S odvoláním na informované zdroje to uvedl ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Automobilka se k věci odmítla vyjádřit.

Nový montážní komplex podle WSJ postaví druhá největší americká automobilka v San Luis Potosí v centrální části země. Výstavba má začít ještě letos, přičemž náklady na projekt přesáhnou miliardu dolarů (24,3 miliardy korun).

Ford kromě toho rozšíří továrnu nedaleko metropole Mexika. Počínaje rokem 2018 pak zvýší výrobní kapacitu v Mexiku o 500 tisíc vozidel ročně. Loni Ford v Mexiku vyrobil 433 tisíc aut.

Nové hybridní vozidlo

Chystané kroky automobilce poskytnou větší prostor k výrobě několika modelů, mezi nimiž by mělo být i zcela nové hybridní vozidlo. To firma zatím nepředstavila.

Továrny Fordu ve Spojených státech se díky této expanzi budou moci zaměřit na nákladní a sportovně-užitková auta, která jsou pro automobilku výnosnější, upozorňuje WSJ.

Umístění nového provozu

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah