Ford víc než zdvojnásobil zisk. Klesla i evropská ztráta | E15.cz

Ford víc než zdvojnásobil zisk. Klesla i evropská ztráta

Nový Ford Galaxy
Nový Ford Galaxy
• 

ČTK

Americký výrobce automobilů Ford Motor ve třetím čtvrtletí více než zdvojnásobil čistý zisk na 1,9 miliardy dolarů (téměř 47 miliard korun) z 835 milionů dolarů před rokem. Automobilka uvedla, že dosáhla rekordních výsledků v Severní Americe a že snížila ztráty v Evropě. Výsledky ale kvůli vyšší daňové zátěži mírně zaostaly za očekáváním analytiků, na což akcie firmy zareagovaly poklesem.

Zisk automobilových aktivit v Severní Americe se vyšplhal na rekordních 2,7 miliardy dolarů. Ztráta v Evropě se naopak snížila na 182 milionů dolarů ze 439 milionů před rokem. Společnost uvedla, že počítá s poklesem ztráty v Evropě i v celém letošním roce a že tam nadále směřuje k obnovení ziskovosti.

Celkové tržby meziročně stouply o devět procent na 38,1 miliardy dolarů (933 miliard korun), a to navzdory negativnímu vlivu silnějšího kurzu dolaru. Objem prodeje se zvýšil o sedm procent na 1,6 milionu vozů. Odbyt stoupl v Severní Americe i v Evropě, snížil se však v Jižní Americe, Asii a na Blízkém východě.

Bez zahrnutí jednorázových položek firma vydělala 45 centů na akcii. Analytici přitom v anketě agentury Reuters počítali v průměru se ziskem 46 centů na akcii. Automobilka uvedla, že za tímto rozdílem stojí daně, které byly vyšší, než analytici očekávali.

Ford je druhým největším výrobcem automobilů ve Spojených státech za konkurentem General Motors. Ten minulý týden oznámil nárůst čtvrtletního zisku asi o třetinu na rekordních 3,1 miliardy dolarů, zejména díky dobrým výsledkům v Severní Americe.

Akcie Fordu:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.