General Motors jako příklad genderové rovnosti. V jeho vedení je další žena | e15.cz

General Motors jako příklad genderové rovnosti. V jeho vedení je další žena

Jami Misciková
Jami Misciková
• 
ZDROJ: Profimedia

mst

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký výrobce automobilů ukazuje, že rok 2018 bude dobrý pro genderovou vyváženost v největších amerických společnostech, píše Bloomberg.

Díky středečnímu jmenování Jami Miscikové do představenstva společnosti General Motors se opět zvýšil počet firem zastoupených v americkém akciovém indexu S&P 500, které mají ve svém vedení polovinu nebo více žen. Data agentury Bloomberg ukazují, že se počet takových společností zvýšil z loňských šesti na jedenáct. Jedinou společností bez zastoupení žen ve vedoucích pozicích je Copart.

„Tyto společnosti ukazují cestu ostatním, které je mohou následovat,“ řekla šéfka organizace Women on Boards 2020, která požaduje do roku 2020 dvacetiprocentní zastoupení žen na vedoucích pozicích všech amerických společností.

Společnost General Motors je svým kladným přístupem k ženám ve vedení známá. Její šéfkou je už od roku 2013 Mary Barraová. Díky příchodu Micsikové se navíc poměr mužů a žen v představenstvu GM vyvážil už potřetí od roku 2016.

Šedesátiletá Jami Misciková v současnosti řídí poradenskou společnost Kissinger Associates. V minulosti pracovala jako zástupkyně ředitele zpravodajské agentury CIA.

Větší rovnost žen ve vedení podniků je považována za klíčový prvek k omezení sexuálního obtěžování a diskriminace na pracovištích. Viditelná obvinění stovek vedoucích pracovníků ze sexuálního obtěžování v rámci hnutí #MeToo zintenzivnila výzvy, aby společnosti daly více moci do ženských rukou.

Autor: mst

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah