Holding Porsche SE zvýšil zisk, nakoupil akcie Volkswagenu za deset miliard | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Holding Porsche SE zvýšil zisk, nakoupil akcie Volkswagenu za deset miliard

ČTK

Čistý zisk holdingové společnosti Porsche SE, která je hlavním akcionářem německého automobilového koncernu Volkswagen, v loňském roce vzrostl o šest procent na 3,5 miliardy eur (zhruba 90 miliard korun). Oznámila to firma. Dodala, že zvýšila svůj podíl na hlasovacích právech ve Volkswagenu na 53,1 procenta z předchozích 52,2 procenta.

Holding uvedl, že do nákupu dalších kmenových akcií Volkswagenu investoval zhruba 400 milionů eur (přes deset miliard korun). „Jsme nadále přesvědčeni o tom, že koncern Volkswagen disponuje velkým růstovým potenciálem a že to jeho aktuální hodnota na kapitálovém trhu neodráží. Proto jsme se rozhodli svůj podíl ve Volkswagenu zvýšit,“ prohlásil předseda představenstva holdingu Hans Dieter Pötsch.

Společnost Porsche SE, kterou ovládají rodiny Porscheů a Piëchů, dnes rovněž předpověděla, že v letošním roce se její zisk bude pohybovat v rozmezí od 3,4 miliardy do 4,4 miliardy eur. Výsledky holdingu jsou úzce spojeny s vývojem hospodaření Volkswagenu.

Škoda přestěhuje výrobu SUV Karoq do Srbska, píše místní deník

Koncern Volkswagen, jehož součástí je rovněž česká Škoda Auto, tento měsíc oznámil, že v loňském roce zvýšil čistý zisk o šest procent na 12,15 miliardy eur.

Předseda představenstva společnosti Porsche SE Pötsch stojí rovněž v čele dozorčí rady Volkswagenu. Nynější předseda představenstva Volkswagenu Herbert Diess však na rozdíl od svých předchůdců Matthiase Müllera a Martina Winterkorna nemá křeslo v představenstvu Porsche SE.

Holding Porsche SE není totožný s výrobcem sportovních vozů Porsche AG, který je jednou z divizí Volkswagenu.

Provozní zisk Škody Auto loni klesl o téměř patnáct procent
České Porsche. Okřídlená Škoda v závodech neuspěla

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!