Indie chce investovat 100 miliard dolarů do solárních zdrojů | E15.cz

Indie chce investovat 100 miliard dolarů do solárních zdrojů

Indická solární elektrárna v Radžastánu
Indická solární elektrárna v Radžastánu
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0: Bkwcreator; Wikimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V příštích sedmi letech plánuje indická vláda premiéra Naréndry Módího investovat až 100 miliard dolarů (asi 2,3 bilionu korun) do výstavby nových solárních zdrojů energie a dosáhnout toho, aby energie ze slunce tvořila deset procent produkované elektřiny. V současné době solární zdroje dodávají v Indii méně než jedno procento celkové výroby elektřiny.

Větší využívání obnovitelných zdrojů je jedním z cílů nového indického premiéra. Už dříve země avizovala, že během pěti let investuje 100 miliard dolarů do všech obnovitelných zdrojů - celkem dvě třetiny z této částky měly jít do větrných elektráren.

Nyní ministerstvo pro novou a obnovitelnou energetiku na Módího popud stanovilo ještě ambicióznější cíl a chce se více zaměřit na energii ze slunce.

Do roku 2022 tak dostanou šanci například investoři z Číny, Japonska a Německa, kteří mají pomoci zvýšit solární energetickou kapacitu země celkem třiatřicetkrát, na celkových 100 tisíc megawatt.

Indie se v energetické oblasti spoléhá zejména na uhelné elektrárny. Kvůli chaotickým dodávkám surovin ale často dochází k výpadkům v produkci, což poškozuje hlavně průmysl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.