Inspektoři prověřují, jak Tykačova elektrárna Chvaletice nakládá s odpady | E15.cz

Inspektoři prověřují, jak Tykačova elektrárna Chvaletice nakládá s odpady

ČTK

Česká inspekce životního prostředí prověřuje nakládání s odpady z Elektrárny Chvaletice. Televize Prima uvedla, že firma vyvážející kaly z elektrárny je vypouští do hnojiště zemědělského družstva v Semíně na Pardubicku.

Inspektoři vyjeli na kontrolu na základě podnětu dnes ráno, řekl Jan Kodytek pověřený řízením oddělení odpadového hospodářství České inspekce v Hradci Králové.

"Na místo vyrazili naši inspektoři, aby celou záležitost prošetřili. Zatím je na nějaké závěry ještě brzo," uvedl Kodytek.

Evropa potvrdila záměr dál naplňovat klimatickou dohodu, s Trumpem chce ještě jednat

Podle ředitele elektrárny Luboše Pavlase si elektrárna na likvidaci odpadů najímá specializovanou firmu, která je k této činnosti způsobilá. "Co s tím dál dělají, je jejich zodpovědnost," řekl Pavlas.

Podle něj při provozu elektrárny vzniká více druhů odpadů například struska, stabilizát a kal. Každý se likviduje jiným způsobem, některé nejsou okolnímu prostředí nebezpečné. Vlastníkem uhelné elektrárny u Chvaletic v Pardubickém kraji je společnost Sev.en EC. Firma patří do těžební skupiny Czech Coal finančníka Pavla Tykače.

Tykačovy Chvaletice v téměř miliardové ztrátě, tržby klesly více než o třetinu

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!