Italská policie prohledala kanceláře Porsche, prý jde o emisní podvody | E15.cz

Italská policie prohledala kanceláře Porsche, prý jde o emisní podvody

Sídlo Porsche ve Stuttgartu
Sídlo Porsche ve Stuttgartu
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: Jim Woodward via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Italská finanční policie dnes prohledala kanceláře německého výrobce sportovních automobilů Porsche v severoitalském městě Padova. Uvedly to zdroje agentur ANSA a Reuters. Italské úřady prý rovněž zahájily vyšetřování vůči osmi manažerům automobilky kvůli údajným podvodům v souvislosti s emisním skandálem, který otřásá mateřským koncernem Volkswagen.

Úřady podle zdrojů ANSA prohledaly také obydlí několika osob, které jsou terčem vyšetřování. Policie prý pátrala po dokumentaci či počítačových souborech, které by mohly ukázat, zda je v autech Porsche prodávaných nebo vyráběných v Itálii software, který vykazuje jiné údaje o emisích, než jaké hlásí firma nebo jaké ukazují emisní testy, napsala ANSA.

Mluvčí Porsche Italia potvrdil razie v ústředí firmy v Padově, spekulace o vyšetřování manažerů ale nikoli. Reuters napsal, že italští vyšetřovatelé začali v říjnu vyšetřovat místní manažery Volkswagenu a jeho divize luxusních sportovních aut Lamborghini. Vyšetřování souvisí s emisním skandálem Volkswagenu a italské úřady prý prohledaly ústředí obou firem.

Volkswagen v září přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující falšování údajů o emisích. Ve Spojených státech se vyšetřování manipulace s testy emisí týká také asi 13 tisíc aut Porsche.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah