Keramtech zavádí do Česka nové filtry | E15.cz

Keramtech zavádí do Česka nové filtry

Keramtech, nové filtry
Keramtech, nové filtry
• 
ZDROJ: euro

Jakub Křešnička, Euro

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na největším slévárenském veletrhu v Česku FondEx představila žacléřká společnost Keramtech nové filtry pro filtraci hliníkových slitin. Technologie a výroba filtrů z hmoty registrované pod značkou Pyral 15 je výsledkem vlastního vývoje firmy.

„Jedná se o novinku na českém trhu. Už jsme ji už úspěšně vyzkoušeli společně s koncernem Nemak, který patří k největším světovým producentům hliníkových hlav válců s několika desítkami továrem po celém světě. Dodávky pro Nemak jsou pro nás zásadní referencí a otevírají cestu dále do světa,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Zdeněk Albrecht s tím, že Nemak začal novinku používat ve větším množství jako první.

Nově vyvinutá hmota, která se používá pro filtraci slitin hliníku, vykazuje termicko-mechanickou odolnost do 850°C, její nízká tepelná kapacita snižujen ochlazování taveniny a s jejím použitím došlo k celkovému zlepšení homogenity slitin.
Keramtech je jedním ze tří světových výrobců keramických lisovaných filtrů. Přes osmdesát procent produkce exportuje a největší odběratele má v automobilovém průmyslu. I kvůli tomu se na jejích ekonomických výsledcích podepsala ekonomická krize. Podle zástupců firmy se ale výroba i tržby stabilizovaly už v loňském roce, kdy dosáhly 102 milionů korun. O dvanáct víc než v roce 2009.

„Letošní rok zakončíme opět v černých číslech s tržbami mírně přes 100 miliónů korun. Kopírujeme tak loňský hospodářský výsledek. Je pravda, že letos v létě jsme pocítili mírný pokles zakázek ze zahraničí, ale první pololetí bylo dobré a věříme, v oživení poptávky v podzimních měsících,“ doplňuje Albrecht.

Autor: Jakub Křešnička, Euro

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah