Poldi Kladno znovu ožívá, v huti se naostro rozjedou ocelárny | E15.cz

Kladenská Poldovka znovu ožívá, v huti se naostro rozjedou ocelárny

ČTK

V pondělí se v kladenské huti Poldi naostro rozjedou ocelárny a následně další provozy. Několik týdnů už v podniku fungují dvě kovárny. Po půlročním přerušení výroby postupně nabíhá ostrý provoz, počet pracovníků roste ke dvěma stovkám, uvedl personální ředitel společnosti Antonín Čimera.

Provoz huti byl přibližně půl roku přerušen kvůli dluhům společnosti, odešla i většina ze čtyř set zaměstnanců. V srpnu začal podnik testovat stroje, začaly také nabíhat provozy. Už v létě společnost spustila nabírání lidí, zaměstnanců tam zůstalo jen asi 160.

"Od pondělí přibude dalších 25 pracovníků, celkem už se to bude blížit dvěma stovkám. Jsou to převážně lidé, kteří se vrací na své pozice," podotkl Čimera. Podle něj má podnik zakázek dostatek a v uplynulých dnech probíhaly také zkušební tavby pro další potenciální klienty.

Poldi se od předloňska potýkala s problémy, především s opožděnými výplatami. Odboráři proto vyhlásili stávkovou pohotovost. Plánovanou stávku většina odborářů nepodpořila. Společnost také dlužila za materiál a energie. Věřitelé na ni podali insolvenční návrh. O něm zatím nebylo rozhodnuto.

Poldi nyní dluhy platí a postupně posílá zbývajícím zaměstnancům dlužné výplaty za měsíce, kdy její provoz nefungoval. Zbývá jí ještě vyplatit poslední dlužnou výplatu, a to za květen. Podle Čimery je v pořádku i vyplácení stravenek a příspěvků na důchodové pojištění.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.