Křetínský ovládne Slovenské energetické strojárne | E15.cz

Vše o designu

Vše o designu Vstoupit do speciálu

Křetínský ovládne Slovenské energetické strojárne

ČTK

Slovenský antimonopolní úřad (PMU) schválil české firmě EP Industries podnikatele Daniela Křetínského ovládnutí slovenského výrobce kotlů, společnosti Slovenské energetické strojárne (SES). Informoval o tom PMÚ, jehož rozhodnutí je již pravomocné. Český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže s transakcí souhlasil již v květnu.

EP Industries vlastní 89,81 procenta akcií SES. Kontrolní podíl ve slovenské firmě získal po loňském navýšení základního jmění SES. Z dřívějších informací vyplývá, že EP Industries tímto způsobem kapitalizoval část své půjčky, kterou v minulosti poskytl SES. Podle PMÚ zmiňované akvizice Křetínského firmy nenaruší soutěž na trhu.

SES podniká v oblasti projektování, výroby a dodávek parních kotlů pro elektrárny, teplárny a spalovny. Výrobky dodává do vícero zemí. Na začátku října SES podepsal s českou společností Sokolovská uhelná kontrakt na dodávky technologií v hodnotě více než 12 milionů eur (téměř 308 milionů korun).

SES se sídlem v jihoslovenském městě Tlmače loni hospodařily s čistým ziskem 5,74 milionu eur (147 milionů korun) při tržbách z hlavní činnosti 28.48 milionu eur (přes 730 milionů eur). Zatímco tržby společnosti se meziročně propadly o více než dvě třetiny, její zisk výrazně stoupl.

Kellner je stále nejbohatším Čechem, druhé místo obsadil Babiš. Hodnota jejich majetku dál roste

Křetínský koupil slovenského výrobce kotlů SES, použil k tomu pohledávky

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!