Ministr Bendl obměnil dozorčí radu Budvaru | E15.cz

Ministr Bendl obměnil dozorčí radu Budvaru

Budějovický Budvar
Budějovický Budvar
• 
ZDROJ: ctk

>ČTK, jik

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) obměnil v pátek po dohodě s premiérem Petrem Nečasem (ODS) dozorčí radu národního podniku Budějovický Budvar. Cílem změn je snížení počtu členů rady z 12 na devět a především částečné odpolitizování kontrolního orgánu firmy. Národní ekonomická rada vlády (NERV) bude mít v dozorčí radě pivovaru dva zástupce.

Novým členem dozorčí rady Budvaru byl jmenován ředitel investiční společnosti Cyrrus Jan Procházka, který je členem NERV. Dalším zástupcem poradního orgánu vlády NERV je profesor ekonomie a zakladatel české poradenské firmy EEIP Michal Mejstřík, který byl do dozorčí rady Budvaru jmenován již dříve.

Na členství v dozorčí radě ve čtvrtek rezignoval Bendlův poradce Tomáš Jindra. Podle zdroje serveru Česká pozice proto, aby svým odchodem uklidnil politicky vyhrocenou situaci kolem podniku a aby umožnil urychlené řešení stavu společnosti. Kromě Jindry opustí dozorčí radu pražský politik ODS Filip Dvořák. Odvolán byl také hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD). Končí i architekt Robin Schinko, člen jihočeské ODS. Jeho místo zůstane zatím neobsazené.

Z dosavadních členů zůstane v dozorčí radě Bendlův první náměstek Roman Boček (ODS), dále ekonom z Třeboně Jiří Lexa (předseda jihočeské organizace Věcí veřejných) a prezident Potravinářské komory Miroslav Toman (ČSSD). Boček, jenž není v příbuzenském vztahu s generálním ředitelem pivovaru Jiřím Bočkem, se podle serveru zřejmě stane předsedou dozorčí rady.

Budvar, který je čtyřkou tuzemského pivovarnictví, loni prodal 1,32 milionu hektolitrů piva, což bylo meziročně o 5,5 procenta více.

Autor: >ČTK, jik

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah