Nejziskovější automobilkou světa byla loni německá firma BMW | E15.cz

Nejziskovější automobilkou světa byla loni německá firma BMW

ČTK

Nejziskovější automobilkou na světě byl v loňském roce německý výrobce luxusních vozů BMW s desetiprocentním podílem provozního zisku na celkových tržbách. Druhé místo obsadil německý automobilový koncern Daimler, jehož provozní marže činila 8,4 procenta. Na třetím místě skončila japonská automobilka Toyota Motor. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Ernst & Young (EY).

Z hlediska absolutní hodnoty provozního zisku bylo pořadí na prvních třech příčkách opačné. Toyota si udržela první místo, ačkoli její provozní zisk loni klesl asi o čtvrtinu na 17,5 miliardy eur (473 miliard korun), uvádí s odkazem na studii agentura DPA. Daimler obsadil druhou příčku s provozní ziskem 12,9 miliardy eur. Automobilka BMW na provozní úrovni vydělala 9,4 miliardy eur, takže skončila na třetím místě.

BMW osvěží řadu 6. Připravilo limitovanou edici M Sport

Německému koncernu Volkswagen, který se potýká s negativními dopady skandálu kolem manipulace s testy emisí, loni z hlediska ziskovosti patřila až 14. příčka. Volkswagen však v loňském roce navzdory emisní aféře vystřídal Toyotu na postu největší světové automobilky z hlediska objemu prodeje.

Volkswagen chce měnit firemní kulturu, kvůli Dieselgate zaplatí další peníze

Milion aut do servisů. Mercedes a Audi je v Číně svolávají kvůli přehřívání a airbagům

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!