Německé energetické firmě innogy loni klesl zisk o šest procent | E15.cz

Německé energetické firmě innogy loni klesl zisk o šest procent

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost innogy, která je podle tržní hodnoty největší energetickou skupinou v Německu, loni hospodařila se ziskem 1,5 miliardy eur (40,5 miliardy korun). To je proti předchozímu roku pokles o šest procent.

Innogy působí i v České republice. Podnik ale navrhne vyplatit akcionářům vyšší dividendu, než očekával trh.

Společnost poukázala na dodatečné náklady na údržbu a modernizaci infrastruktury. Upozornila také, že na výkon jejích větrných farem měla negativní dopady výrazně nižší intenzita větru.

Management navrhne vyplatit z loňského zisku dividendu 1,60 eura na akcii. To je nad průměrem 1,58 eura, který očekávali analytici v anketě agentury Reuters.

Podnik se loni oddělil od mateřské skupiny RWE. Innogy zahrnuje obnovitelné zdroje energie, energetické sítě a maloobchodní aktivity, zatímco RWE se soustředí na konvenční zdroje energie.

V České republice zajišťuje společnost innogy dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků, zaměstnává asi 3800 lidí.

Celoroční výsledky má tento týden zveřejnit i německá energetická skupina E.ON, která také působí v Česku. Podle listu Handelsblatt vykáže E.ON ztrátu přes 12,4 miliardy eur.

Více zpráv z energetiky čtěte ZDE.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.