NWR se nepodařilo prodat Důl Paskov, hrozí jeho uzavření | e15.cz

NWR se nepodařilo prodat Důl Paskov, hrozí jeho uzavření

Uhelný kombajn v ostravských dolech, ilustrační foto
Uhelný kombajn v ostravských dolech, ilustrační foto
• 
ZDROJ: webnod.cz

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnosti NWR se dosud nepodařilo najít kupce na Důl Paskov na Karvinsku. Pokud se prodej nezdaří, jednou z možností dalšího postupu je podle představitelů těžební firmy OKD jeho uzavření. Naopak zájemců o OKK Koksovny, které jsou také na prodej, je několik.

Prodej obou společností je součástí rozsáhlých úsporných opatření a systémových změn, které firma oznámila v květnu kvůli špatné ekonomické situaci. Rozhodnuto by mělo být do několika týdnů.

„Proces prodeje společnosti OKK Koksovny úspěšně pokračuje. Jednáme s několika zájemci, kteří mají v úmyslu zachovat provoz koksoven,“ řekl mediální zástupce OKK Vladimír Bystrov.

Podle informací, které se nedávno objevily v médiích, projevil zájem o koksovny bývalý spolumajitel OKD a vlastník obchodní firmy Metalimex Petr Otava. O kupci by údajně mělo být rozhodnuto do konce července a do konce srpna chce prodávají NWR celý obchod vypořádat.

U Dolu Paskov, kde pracuje 2500 lidí, se prodej nedaří. „Zatím se nám pro něj nepodařilo najít kupce a pravděpodobnost, že se nějaký objeví, je minimální,“ konstatoval mluvčí OKD Vladislav Sobol.

Představitelé těžební společnosti proto chtějí dokončit zátěžové testy a připravit poklady pro představenstvo, které má v dohledné době rozhodnout o budoucnosti dolu. Ten totiž svými vysokými náklady na těžbu negativně ovlivňuje hospodaření OKD. Jednou z variant je podle Sobola proto také postupný útlum provozu šachty.

Propad akcií NWR na pražské burze během posledních pěti let:

Graf 15. 7. 2013.Autor: vagaday@mf.cz

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah