Obrněná vozidla bude armádě opravovat STV Group | E15.cz

Obrněná vozidla bude armádě opravovat STV Group

ČTK

Společnost STV Group vyhrála výběrové řízení ministerstva obrany na zajištění provozuschopnosti poloviny bojových obrněných vozidel Armády ČR. Opravy v hodnotě přes 75 milionů korun bude provádět ve svém modernizovaném závodě v Poličce. Česká armáda měla k 1. lednu letošního roku podle údajů na svém webu 439 bojových obrněných vozidel.

STV Group zkontroluje stav obrněných vozidel založených na podvozku BVP a navrhne jejich opravy. Po dobu pěti let bude udržovat svěřené obrněné vozy provozuschopné. Následné běžné opravy se budou provádět podle požadavků armády. Ta si objednala kontrolu a opravy patnácti různých typů vozidel BVP a obrněných transportérů.

V závodě v Poličce bylo v minulých dvou letech vybudováno za víc než 240 milionů korun Centrum pro modernizaci a generální opravy těžké vojenské techniky s novou lakovnou a dílnami. Loni v Poličce společnost zajišťovala pro polskou armádu generální opravu raketometů RM-70 a samohybných kolových houfnic ráže 152 mm SHkH vzor 77 Dana.

Letos v únoru série explozí v jedné z hal v poličském závodě zranila 19 lidí, z toho tři těžce. Škoda dosáhla několika desítek milionů korun. Podle Českého báňského úřadu vybuchla trhavina TNT, která byla součástí munice. Stalo se to při lisování takzvaných počinových náloží, výbuch a následný požár způsobil další exploze uskladněného materiálu.

Poličský závod společnosti STV Group byl založen v roce 1920 pod původním názvem První vojenská muniční továrna. V současné době je největším českým výrobcem munice od nábojů do ručních zbraní až po velkorážovou dělostřeleckou, leteckou a ženijní munici včetně výroby mechanických dílů. Zároveň se v Poličce provádějí generálních opravy vojenské techniky.

STV Group patří do holdingu STV Invest. Hlavní aktivity celého holdingu jsou zaměřeny do oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu, v současné době zaměstnává více než 500 pracovníků. Obrat v roce 2016 dosáhl téměř 1,5 miliardy korun.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.