Obrněná vozidla bude armádě opravovat STV Group | E15.cz

Obrněná vozidla bude armádě opravovat STV Group

ČTK

Společnost STV Group vyhrála výběrové řízení ministerstva obrany na zajištění provozuschopnosti poloviny bojových obrněných vozidel Armády ČR. Opravy v hodnotě přes 75 milionů korun bude provádět ve svém modernizovaném závodě v Poličce. Česká armáda měla k 1. lednu letošního roku podle údajů na svém webu 439 bojových obrněných vozidel.

STV Group zkontroluje stav obrněných vozidel založených na podvozku BVP a navrhne jejich opravy. Po dobu pěti let bude udržovat svěřené obrněné vozy provozuschopné. Následné běžné opravy se budou provádět podle požadavků armády. Ta si objednala kontrolu a opravy patnácti různých typů vozidel BVP a obrněných transportérů.

V závodě v Poličce bylo v minulých dvou letech vybudováno za víc než 240 milionů korun Centrum pro modernizaci a generální opravy těžké vojenské techniky s novou lakovnou a dílnami. Loni v Poličce společnost zajišťovala pro polskou armádu generální opravu raketometů RM-70 a samohybných kolových houfnic ráže 152 mm SHkH vzor 77 Dana.

Letouny CASA nestačí, obrana chce další oživení. Tentokrát protiletadlové raketomety

Letos v únoru série explozí v jedné z hal v poličském závodě zranila 19 lidí, z toho tři těžce. Škoda dosáhla několika desítek milionů korun. Podle Českého báňského úřadu vybuchla trhavina TNT, která byla součástí munice. Stalo se to při lisování takzvaných počinových náloží, výbuch a následný požár způsobil další exploze uskladněného materiálu.

Poličský závod společnosti STV Group byl založen v roce 1920 pod původním názvem První vojenská muniční továrna. V současné době je největším českým výrobcem munice od nábojů do ručních zbraní až po velkorážovou dělostřeleckou, leteckou a ženijní munici včetně výroby mechanických dílů. Zároveň se v Poličce provádějí generálních opravy vojenské techniky.

Zbrojovka investuje do vývoje stamiliony, oblíbená je hlavně puška Bren

STV Group patří do holdingu STV Invest. Hlavní aktivity celého holdingu jsou zaměřeny do oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu, v současné době zaměstnává více než 500 pracovníků. Obrat v roce 2016 dosáhl téměř 1,5 miliardy korun.

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!