Odborový veterán zůstává. Povšík bude zastupovat zaměstnance Škoda Auto další čtyři roky | E15.cz

Odborový veterán zůstává. Povšík bude zastupovat zaměstnance Škoda Auto další čtyři roky

Jaroslav Povšík
Jaroslav Povšík
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Odbory automobilky Škoda Auto povede další čtyři roky Jaroslav Povšík. Do vedení organizace ho dnes na výroční konferenci opětovně zvolili odboráři. Místopředsedou odborů zůstává Josef Zmrhal.

Odborová organizace mladoboleslavské Škody Auto patří k největším v České republice. Odborářům se letos podařilo vyjednat vyjednat rekordní růst mezd, tarifní mzdy vzrostly zaměstnancům o 12 procent, k tomu zaměstnanci obdrželi také rekordní bonus ve výši 60 tisíc korun, tedy zhruba o 46 procent víc než loni.

Kolektivní smlouvu uzavřela firma s odbory s platností do do 31. března příštího roku, na začátku příštího roku tak začnou další vyjednávání o růstu mezd.

Třiašedesátiletý Povšík pracuje ve Škoda Auto od roku 1977, odbory vede od roku 1994. Je rovněž členem dozorčí rady Škody a členem prezidia Evropské a světové rady koncernu Volkswagen. V roce 2016 získal Povšík z rukou prezidenta ČR Miloše Zemana medaili Za zásluhy prvního stupně.

Škoda Auto, jeden z největších zaměstnavatelů v Česku, je součástí německého koncernu Volkswagen. Ve třech výrobních závodech v České republice zaměstnává zhruba 30.000 lidí. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, a na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery. Automobilka loni dodala rekordních 1,200.500 aut.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.