Patentky jdou na odbyt. Výrobce galanterie Koh-I-Noor se vymanil ze ztráty | E15.cz

Patentky jdou na odbyt. Výrobce galanterie Koh-I-Noor se vymanil ze ztráty

dnv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tuzemský producent patentek, špendlíků a zipů Koh-I-Noor se dostal ze ztráty. Na provozní úrovni firma, v jejímž čele stojí bývalý manažer Investiční a poštovní banky Marek Šoltés, vydělala 2,7 milionu korun. Předloni společnost naopak přes dva miliony korun prodělala. V roce 2010 byla dokonce v minusu přes deset milionů.

Tržby firmy zaměstnávající kolem 150 lidí se minulý rok zvýšily o devět procent na 147 milionů korun. „Hlavní příčinou překročení tržeb z hlavní výroby byl poměrně výrazný růst tržeb za export – více než 15 milionů korun, což je růst o 24,4 procenta proti plánu,“ uvedla firma ve výroční zprávě. Pro letošní rok podnik plánuje přibližně stejný objem obchodu jako v roce 2012.

Na vývoz putuje zhruba polovina produkce Koh-I-Nooru, který se stejnojmenným českobudějovickým výrobcem tužek sdílí jen jméno. Galanterní výrobky firmy sídlící v Praze-Vršovicích lze nalézt od Asie přes Blízký východ až po USA.

 

Při nákupech buďte ostražití. Třetina prodejců nabízela padělky

Autor: dnv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.