Piëchův odchod z Volkswagenu přinese pozitivní změny, věří investoři | E15.cz

Piëchův odchod z Volkswagenu přinese pozitivní změny, věří investoři

Ferdinand Piëch
Ferdinand Piëch
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Akcie největší evropské automobilky Volkswagen stouply během dopoledního obchodování až o více než pět procent. Investoři doufají, že automobilka dokáže po odchodu šéfa dozorčí rady Ferdinanda Piëcha zvýšit ziskovost ve své hlavní divizi, zlepší své výsledky v zahraničí a pohřbí plány na možné akvizice, napsala agentura Reuters.

Vedení Volkswagenu se ocitlo v krizi, když Piëch v nedávném rozhovoru s časopisem Der Spiegel naznačil ztrátu důvěry v generálního ředitele Volkswagenu Martina Winterkorna. Mocenský boj, který sám vyprovokoval, ale Piëch prohrál v sobotu, když s okamžitou platností odstoupil z funkce.

Průzkum, který provedla poradenská společnost Evercore ISI, ukázal, že skoro 80 procent investorů VW očekává, že tržní hodnota koncernu po Piëchově odchodu stoupne, neboť jeho demise by firmě mohla otevřít cestu k vyššímu zisku.

Konec znepokojujících nákupů

Piëchovou demisí rovněž klesají šance, že automobilka bude provádět znepokojující nákupy v době, kdy se snaží ušetřit miliardy eur ve své klíčové divizi, sdělil analytik Evercore ISI Arndt Ellinghorst.

„Piëchův odchod je pro VW dobrou zprávou,“ uvedl podle agentury Reuters Ellinghorst. „VW má lepší šanci, aby se stala ziskovější a hodnotnější firmou,“ uvedl také.

Preferenční akcie koncernu během dnešního obchodování stouply o více než pět procent, a téměř tak dorovnaly propad, který utrpěly během dvoutýdenního souboje ve vedení firmy. Kolem 12 hodin se obchodovaly za zhruba 240 eur za jednu, což představuje nárůst o zhruba tři procenta oproti předešlému závěru.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah