Podvozky od Tatry v Polsku neuspějí, místní armádě je zajistí Scania | E15.cz

Podvozky od Tatry v Polsku neuspějí, místní armádě je zajistí Scania

Automobil Tatra
Automobil Tatra
• 
ZDROJ: Tatra

ČTK

Polská armáda si za 1,2 miliardy korun neobstará speciální vyprošťovací a odtahová vozidla na podvozcích od české automobilky Tatra, ale techniku švédské firmy Scania. Napsal to na svém webu polský list Dziennik zbrojny s tím, že definitivní dohoda má být uzavřena ještě tento měsíc.

„Tatra se v tomto projektu neangažuje přímo, ale je dodavatelem pro polského partnera, který se tendru účastní. Od našeho partnera v Polsku jsme zatím žádnou oficiální informaci o konečném rozhodnutí polské armády neobdrželi. Proto nebudeme informace z polských médií komentovat,“ sdělil dnes mluvčí společnosti Tatra Trucks a.s. Andrej Čírtek.

Dziennik zbrojny označil za „velkého poraženého“ v tendru firmu Szczęśniak Pojazdy Specjalne, která do klání nastoupila s vozem Mamut na podvozku Tatra T-815-7Z0R9T 44 440 8×8.1R. Mamut před lety na zbrojařském veletrhu v polském městě Kielce získal ocenění, „ale, jak je vidět, moc mu to v získání zakázky od resortu obrany nepomohlo“, napsal list.

Bylo to těsné

Vyprošťovací vozy Scania nabídl polský výrobce obrněných transportérů Rosomak, které také pohání motor Scania. Tato nabídka podle listu dostala od ministerstva obrany maximální počet bodů a těsně předstihla „mamuty“. S větším odstupem následovala nabídka dalších známých výrobců.

Výběrové řízení na dodávku odtahových vozidel pro polskou armádu trvá už pět let. Vozy s pohonem 8×8 mají mít opancéřovanou kabinu a palivové nádrže a mají být schopny odtáhnout kolová vozidla až do váhy 26 tun. Také mají mít jeřáb schopný zdvihnout nejméně osm tun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.