Policie opět zasahovala před zkrachovalou vagonkou Heavy Machinery | E15.cz

Policie opět zasahovala před zkrachovalou vagonkou Heavy Machinery

Policisté v noci na dnešek po týdnu opět zasahovali v areálu lounské vagonky Heavy Machinery. Nikoho nezadrželi a nikdo nebyl zraněn, informovala mluvčí lounské policie Irena Pilařová. Výrobce vagónů je v úpadku a insolvenční správkyně nyní provádí inventarizaci majetku.

„Po jedné hodině ráno nám byla oznámena konfliktní situace v lounské firmě. Policisté na místě činili kroky k zajištění bezpečnosti osob a majetku,“ uvedla policejní mluvčí.

Během zásahu policisté nepoužili donucovací prostředky. „Nyní zjišťujeme, zda došlo k protiprávnímu jednání a situaci u firmy stále monitorujeme,“ uvedla Pilařová.

V areálu zasahovali policisté už před týdnem, tehdy padl i výstražný výstřel, protiprávní jednání nezjistili. Insolvenční správkyně Petra Hýsková tehdy uvedla, že do areálu Heavy Machinery Services (HMS), dříve Legios, pronikly asi tři desítky mužů, kteří vyvolali potyčku s ostrahou. Proti postupu správkyně se ohradila společnost HMS.

Výrobce vagonů je v úpadku od února 2014, věřitelům dluží přes 3,3 miliardy korun. Krajský soud v Českých Budějovicích, který insolvenci řeší, před pár dny znovu zamítl reorganizaci společnosti HMS. Soud zároveň na majetek firmy prohlásil konkurz a na 21. srpna svolal schůzi věřitelů.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!