Požadavky odborů na mzdy jsou nereálné, tvrdí vedení Škoda Auto | E15.cz

Požadavky odborů na mzdy jsou nereálné, tvrdí vedení Škoda Auto

Škoda Auto
Škoda Auto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Zástupci odborů a Škody Auto se v rámci kolektivního vyjednávání doposud neshodli na výši mezd. Návrh odborářů označila firma za nereálný. Odbory chtějí v mzdovém návrhu zohlednit příznivý ekonomický vývoj automobilky. V lednu zvýšila značka své celosvětové dodávky o 5,2 procenta na 91 600 vozů. Jde o dosud nejlepší lednový výsledek v historii podniku. Dnes o tom informoval týdeník Škodovácký odborář.

Na úterním kolektivním vyjednávání předložila firma na návrh odborů své stanovisko na mzdový vývoj v letech 2016 až 2018. Návrhy zaměstnavatele však odbory odmítly a seznámí s nimi Podnikovou radu na mimořádném jednání v pátek 26. února.

„Uděláme maximum ve prospěch reálného růstu mezd,“ řekl předseda odborů Jaroslav Povšík s tím, že do okamžiku dosažení mzdové dohody nebudou odbory vyjednávat o jiných tématech. „Jsme připraveni jednat. Jednání je vždy o dvou stranách, které k tomu přistupují zodpovědně. Vím, že je i v těžkých situacích nutné najít nějaké východisko,“ uvedl Bohdan Wojnar, člen představenstva Škody pro oblast personalistiky.

Čas je do konce března

Při posledním kolektivním vyjednávání stouply tarifní mzdy ve Škodě Auto o 3,5 procenta, průměrná hrubá mzda na dělnických pozicích je tam téměř 36 tisíc korun. Letošní vyjednávání bude podle odborářů poznamenáno situací v koncernu Volkswagen, nutností investic do výroby a například také úpravami v oblasti ergonomie práce.

„Budeme vyjednávat ze všech sil nejlepší možný výsledek bez ohledu na situaci ve Volkswagenu,“ prohlásil Povšík. Současná mzdová dohoda vyprší 31. března.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.