Pražská teplárenská rozdělila miliardový majetek do několika nástupnických společností | E15.cz

Pražská teplárenská rozdělila miliardový majetek do několika nástupnických společností

oka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost Pražská teplárenská ze skupiny Energetický a průmyslový holding rozštěpila v uplynulých měsících svůj majetek do pěti nástupnických společností. Hodnota majetku odštěpeného z Pražské teplárenské do nových podniků je v řádu miliard korun. S transakcí pomáhala i advokátní kancelář Havel & Partners. 

Transakce související s přeměnou obchodní společnosti zahrnovala nejen vymezení jednotlivých položek odštěpovaných částí jmění a sestavení zahajovacích rozvah zúčastněných společností, ale také nastavení budoucích právních vztahů mezi zúčastněnými společnostmi.

Nad rámec standardních ustanovení vyžadovaných zákonem o přeměnách se upravovala i vedlejší ujednání týkající se věcných předkupních práv či zřízení obligačních závazků odpovídajících věcným břemenům pro nastavení budoucího provozního režimu. Součástí transakce bylo i snížení základního kapitálu rozdělované společnosti.

Pražská teplárenská byla založena v roce 1992, pokrývá asi čtvrtinu trhu s tepelnou energií v Praze a okolí, zaměstnává asi 500 lidí. V současnosti je součástí skupiny Energetický a průmyslový holding (EPH).

EPH založená v roce 2009 sdružuje více než 70 společností a je největším dodavatelem tepla v České republice, největším výrobcem elektřiny a druhým největším distributorem a dodavatelem elektřiny na Slovensku a druhým největším producentem hnědého uhlí v Německu. Celkem EPH zaměstnává okolo 25 tisíc lidí a disponuje aktivy v hodnotě 16,7 miliardy eur. EPH spoluvlastní Daniel Křetínský, který je zároveň spolumajitelem vydavatelství Czech News Center, kam patří také Deník E15. 

 

Autor: oka

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah