Přes dva miliony Číňanů si koupily vozy koncernu Volkswagen | E15.cz

Přes dva miliony Číňanů si koupily vozy koncernu Volkswagen

Úspěšná expanze. V Číně se značce Volkswagen prodej v období
od ledna do října meziročně zvýšil o 38 procent na 1,65 milionu vozů
Úspěšná expanze. V Číně se značce Volkswagen prodej v období od ledna do října meziročně zvýšil o 38 procent na 1,65 milionu vozů
• 
ZDROJ: profimedia.cz

nos, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obrovské investice v Číně chystá německý koncern Volkswagen. O jeho značky zde enormě roste zájem. Na čínském trhu je velmi úspěšná i Škoda Auto.

Německý automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je Škoda Auto, v loňském roce poprvé prodal na čínském trhu více než dva miliony vozů. Firma dnes oznámila, že její prodej v Číně loni stoupl téměř o 18 procent na 2,26 milionu vozů.

Volkswagen hodlá v Číně do roku 2016 investovat zhruba 14 miliard eur (356 miliard korun). Minulý týden oznámil, že do roku 2014 postaví novou továrnu na východě Číny s výrobní kapacitou 300 000 vozů ročně.

Škoda Auto tento týden uvedla, že její prodej v Číně loni stoupl o zhruba 22 procent na 220 100 vozů. Poprvé tak překročil počet 200 000 vozů, upozornila agentura DPA.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Přední světové automobilky se snaží expanzí v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích kompenzovat slabší poptávku ve vyspělých zemích.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah