Průmyslová zóna v Chebu se rozšíří o tisíc pracovních míst | E15.cz

Průmyslová zóna v Chebu se rozšíří o tisíc pracovních míst

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Kotatko Jiri/E15

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Až tisícovku nových pracovních míst má přinést rozšíření chebského průmyslového podniku, které chce město zahájit ještě letos. Pozemky, jejíž příprava přijde město na asi 50 až 60 milionů korun, mají rezervované čtyři firmy, převážně z automobilového průmyslu

Cheb se tak už připravuje na další etapu a hledá i další lokality, kam by firmy mohl zvát, řekl místostarosta Chebu Tomáš Linda (ODS). Tisícovka míst v již fungující první etapě parku se odráží i ve vývoji nezaměstnanosti, která je na Chebsku nižší, než je krajský průměr.

Pozemky v druhé etapě parku obsadí čtyři firmy. „Ve většině případů to jsou subjekty, které dodávají komponenty pro automobilový průmysl. Z těch, kteří se už představili na zastupitelstvu, je to například společnost Accolade - Panattoni, což je významný průmyslový developer.

Pak je to Eberspächer, která se zabývá výrobou klimatizací a topných systémů pro liniová vozidla, a pak je to subjekt, který vyrábí komponenty pro stavební průmysl,“ uvedl Linda. V parku se chystá investovat i výrobce polypropylenových výrobků HSV Polska.

„V druhé etapě už nemáme žádné volné pozemky a připravujeme třetí. S ohledem na rozlohu původně definované zóny půjde o poslední etapu,“ uvedl Linda. Podle něj je rozvoj města úzce spjat s rozvojem zóny a rozšiřováním pracovních příležitostí.

Cheb má díky průmyslové zóně nižší nezaměstnanost

Zatímco v celém Karlovarském kraji bylo podle dubnových statistik bez práce 8,6 procenta lidí, na Chebsku to bylo jen 6,9 procenta. Ještě výrazněji se ale nabídka práce projevuje v počtu volných pracovních míst. Na Chebsku v dubnu firmy nabízely 799 míst a na jedno pracovní místo připadalo 5,6 uchazeče. To je po Nymburku druhý nejnižší počet v zemi. Přitom například v sousedním okrese Sokolov bylo v nabídce jen 197 míst a na každé připadalo 34 uchazečů.

Chebská průmyslová zóna, která je nejúspěšnější v kraji, tak do budoucna bude zřejmě lákat i zaměstnance z celého regionu. Výhodou je i poloha u silnice R6, díky které je možné se například ze Sokolova dostat až do průmyslového parku za půl hodiny.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah