PSA chce vytížit továrnu na Slovensku, začne s produkcí nového citroenu | E15.cz

PSA chce vytížit továrnu na Slovensku, začne s produkcí nového citroenu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Torsten.heise via Wikimedia Commons (CC-BY-SA-2.0-DE)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën plánuje ve svém závodě v Trnavě na západním Slovensku spustit do dvou let výrobu nového modelu vozu Citroën. Produkce nového vozu by měla přispět k očekávanému výraznému navýšení produkce továrny.

„Toto nové vozidlo nám pomůže posunout se v našich ambicích a umožní nám dosáhnout výrobu v roce 2017 na úrovni 360 tisíc vozidel. Naší ambicí je více vytížit kapacity závodu,“ řekl generální ředitel slovenského závodu PSA Rémi Girardon.

Připravovaný vůz nižší třídy bude automobilka vyrábět pouze na Slovensku. Celkový objem investic na vývoj nového modelu dosáhne 300 milionů eur (8,2 miliardy korun), z toho asi 80 milionů eur automobilka vynaloží ve své slovenské divizi na moderní technologie zejména ve svařovně.

Vytížení na 85 procent

Slovenská továrna PSA loni zvýšila produkci aut o 2,7 procenta na rekordních asi 255 176 vozidel. Současná výrobní kapacita závodu ve výši 300 tisíc aut ročně tak byla vytížena na 85 procent. PSA na Slovensku vyrábí vozy Peugeot 208 a také víceúčelový vůz Citroën C3 Picasso.

Letos plánuje PSA zvýšit výrobu na Slovensku na 275 tisíc aut, stejný počet vozidel by mělo z linek trnavského závodu sjet i v příštím roce. PSA působí i v České republice, kde má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota. Automobilový průmysl je jedním z hlavních tahounů slovenské ekonomiky. Kromě PSA mají továrny na Slovensku také automobilky Volkswagen a Kia Motors, jakož i řada výrobců součástek.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah