Puma bojuje s krizí, na pomoc přetáhla manažera z Adidasu | e15.cz

Puma bojuje s krizí, na pomoc přetáhla manažera z Adidasu

Tudy na večerní sportovačku
Tudy na večerní sportovačku
• 

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Puma jmenoval svým novým provozním ředitelem bývalého manažera konkurenční společnosti Adidas Andyho Koehlera. Koehler (56) v Adidasu pracoval jako hlavní nákupčí.

Puma se již delší dobu urputně snaží zlepšit hospodářské výsledky a prochází největší reorganizací za posledních 20 let. Ta zahrnuje i významné změny ve vedení podniku.

V červenci se do čela společnosti postaví bývalý hráč fotbalové Bundesligy a ostřílený norský manažer v oboruBjörn Gulden. Nahradí tak bývalého generálního ředitele Franze Kocha, který koncem března odešel z funkce.

Puma v rámci restrukturalizace snižuje počet prodejen, zužuje sortiment a omezuje sponzorské aktivity. Podnik je třetím největším výrobcem sportovního oblečení na světě za konkurenty Nike a Adidas. Restrukturalizaci prosadil francouzský výrobce luxusního zboží PPR, který je většinovým vlastníkem Pumy.

V prvním čtvrtletí se čistý zisk firmy propadl téměř o třetinu na zhruba 50 milionů eur (asi 1,3 miliardy korun), tržby se snížily o dvě procenta a dosáhly 782 milionů eur (zhruba 20,2 miliardykorun). Firma počítá s poklesem tržeb i v celém letošním roce.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery