Rakouský Pfeifer investuje do českého Holzindustrie Chanovice téměř miliardu korun | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Rakouský Pfeifer investuje do českého Holzindustrie Chanovice téměř miliardu korun

Rakouský Pfeifer investuje do českého Holzindustrie Chanovice téměř miliardu korun
Holzindustrie Chanovice
• 
ZDROJ: Holzindustrie Chanovice

ČTK

Rakouská skupina Pfeifer, která v srpnu převzala chanovickou dřevozpracující firmu Holzindustrie, investuje do rozvoje podniku v Chanovicích zhruba 35 milionů euro (asi 950 milionů korun). Uvedl to starosta Chanovic Petr Klásek s odvoláním na informace, které mu společnost Pfeifer poskytla. Firma podle něj plánuje obměnit technologie a zavést nové výrobní programy. Během půl roku přijme k současným 400 až 150 nových trvalých pracovníků.

Obec firmě, která je největším zaměstnavatelem na Klatovsku, s náborem nových zaměstnanců pomáhá.

Je škoda, aby některá pracovní místa měli cizinci přes různé agentury, když jsou v regionu lidé bez práce, řekl Klásek. Firma podle personalistky Ivany Šimonové potřebuje dělníky do dřevovýroby na výrobu desek, řidiče vozíků a nakladačů, obsluhu linek a brusiče. Ihned by přijala 40 nových zaměstnanců, uvádí Šimonová v materiálech, které firma poskytla obci. Pokud někdo ze současných pracovníků přivede nového zaměstnance, dostanou oba náborový příspěvek 6000 korun.

Pfeifer, který v ČR působí také v Trhanově na Domažlicku, zaměstnává na osmi místech ve třech zemích 1800 lidí. Roční obrat skupiny se pohybuje kolem 600 milionů euro (16,2 miliardy korun).

Rakouští dřevaři prý drancují panenské lesy, v Česku chtějí mít obří pilu

Dřívější majitel Holzindustrie Chanovice, německá skupina Haas Group, investovala do továrny za 22 let téměř 2,5 miliardy korun. Za stejnou dobu se výrobní areál v Pošumaví rozšířil z osmi na 43 hektarů a dalších 12 hektarů má v záloze na rozvoj. "Rozšíření podporujeme, ale zatím jsme o konkrétním rozvoji firmy nejednali," řekl starosta. Chanovice i okolní obce mají zájem o dlouhodobé fungování stabilního podniku. Podle Kláska je v obci stoletá tradice dřevozpracujícího průmyslu.

"Dalších do 500 lidí pracuje pro podnik v lesích, pilách, v dopravě, ve stavebních firmách a v dalších službách," uvedl Klásek. Obec připraví do příštího roku 17 parcel pro rodinné domky a deset bytů v domech, které by mohli využít noví pracovníci firmy.

Chanovický podnik vyráběl dosud nejvíce lepené a konstrukční hranoly a masivní dřevěné desky. Obrat se poslední roky byl okolo 1,3 miliardy Kč, zhruba 75 procent zboží šlo na vývoz. Haas si ještě ponechal provoz na výrobu dřevěných domků, hal a zemědělských staveb se zhruba 90 lidmi.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!