Řidiči elektromobilů Tesla se dočkali. U Humpolce je první supercharger | E15.cz

Řidiči elektromobilů Tesla se dočkali. U Humpolce je první supercharger

auto.cz, David Bureš

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
První rychlonabíjecí stanice Tesly na českém území nabízí šest dobíjecích míst. Již brzy by měla následovat i druhá stanice.

Automobilka Tesla nadále rozšiřuje globální síť rychlonabíječek pro dobíjení svých elektromobilů. Letos se konečně dočkali i čeští majitelé amerických elektroaut, když tento týden začal fungovat první Tesla Supercharger v Česku. Nachází se u Humpolce, kousek od dálnice D1.

Při cestě po dálnici D1 je ke stanici nutné sjet na 90. kilometru u Humpolce a poté se vydat po silnici E551 směrem na Vystrkov. Hlavní investor a provozovatel nabíjecí stanice, společnost E.On, tvrdí, že se jedná o strategickou pozici. Supercharger totiž leží na oboustranném sjezdu z dálnice D1 a na křížení se silnicí Havlíčkův Brod, Humpolec, Pelhřimov, České Budějovice.

Ve fotogalerii se podívejte se na novou dobíjecí stanici

Rychlonabíjecí stanice zahrnuje šest rychlonabíjecích míst a je otevřena 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Supercharger se nachází nedaleko čerpací stanice, a tak je v blízkosti dostupná restaurace nebo toaleta. Nechybí ani přístup k wi-fi nebo zásuvky na dobití notebooku nebo telefonu. U rychlonabíječek Tesly se nejedná o nic neobvyklého, stavěny jsou totiž v takových místech, kde posádka má co dělat během nabíjení svého auta.

Autor: auto.cz, David Bureš

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah