Roomster stále budí zájem, měsíčně se prodá až stovky ojetin | E15.cz

Roomster stále budí zájem, měsíčně se prodá až stovky ojetin

ČTK

O model Škoda Roomster je zájem i deset let po uvedení na trh a rok po ukončení výroby. Měsíčně se na trhu prodají řádově desítky až stovky vozů. Nejvíce poptávka po ojetých Roomsterech stoupla loni v srpnu, kdy byla o desetinu vyšší než před ukončením výroby. Vyplývá to z aktuálních informací prodejců.

Škoda celkově za devět let produkce vyrobila 371 500 vozů MPV Roomster včetně verzí Roomster Scout nebo užitkové verze Praktik. Výrobu loni ukončila, i když se hovořilo o nástupci vycházejícím z nového VW Caddy, do výroby se nakonec nedostal.

„V toto chvíli se plně koncentrujeme především na rozšíření modelové palety směrem k vozům kategorie SUV. Nově připravovaný model Kodiaq, který bude nabízen také v sedmimístné verzi, představíme již na podzim letošního roku,“ řekl ČTK mluvčí Škody Jozef Baláž.

Roomster patří podle statistik německých technických kontrol k nejspolehlivějším škodovkám. Technicky je příbuzný s Fabií druhé generace, má stejné motory i převodovky. Případné problémy jsou dobře známé a jejich řešení dobře zdokumentované. Pozornost je potřeba věnovat celkovému stavu motoru 1.2 HTP, který je v Roomsteru namáhán více než ve Fabii, a dále pak rozvodovým řetězům u motorů 1.2 TSI.

„V obou případech se vyplatí hledat vůz s jasným původem z České republiky, po jednom či dvou majitelích a se servisní knížkou. V případě problémů s rozvody u TSI pak autorizované servisy na vozy s doloženou servisní historií poskytují bezplatnou opravu v rámci záruky nebo kulanci, pokud je vůz po záruce,“ uvedli zástupci skupiny autobazarů AAA Auto, kde mají v průměru v nabídce kolem stovky Roomsterů.

Největší zájem je o atraktivní provedení Scout či o vozy s metalickými laky a střechou lakovanou v odlišné barvě. Ojetý Roomster se dá pořídit od zhruba 50 tisíc korun. Nový se prodával za nejméně 225 tisíc. Škoda Auto v současnosti vyrábí modely Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, Yeti a Superb. Ročně dodá zákazníkům přes jeden milion aut.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!