Roomster zřejmě nebude mít nástupce, Škoda prý ruší projekt výroby | E15.cz

Roomster zřejmě nebude mít nástupce, Škoda prý ruší projekt výroby

Škoda Roomster
Škoda Roomster
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Škoda Auto údajně těsně před dokončením zastavila projekt výroby následníka modelu Roomster, uvádí server Auto.cz s odvoláním na dobře informovaný zdroj. Ještě v září přitom neoficiální informace hovořily o příchodu vozu na trh do poloviny příštího roku.

„Škoda Auto vnímá na světových trzích stále snižující se poptávku po vozech ze segmentu MPV. Naopak velice dynamicky se jeví rozvoj segmentu vozů kategorie SUV. Z tohoto důvodu bude prioritou značky posilování modelové palety vozů kategorie SUV. Detailní informace k následníku modelu Roomster zveřejníme později,“ řekl mluvčí Škody Auto Vítězslav Pelc.

Roomster druhé generace měl mít mnoho společných prvků s novým Volkswagenem Caddy, který se vyrábí v Polsku. Podle Auto.cz stojí za zastavením projektu patrně úsporná opatření, která vedení koncernu Volkswagen zavádí kvůli aféře s dieselovými motory schopnými obcházet měření emisí.

Koncept velkého sedmimístného terénního SUV od Škody se měl objevit v březnu na ženevském autosalonu a do prodeje měl jít vůz na konci příštího roku. Následovat by měla i verze kupé určená primárně pro asijský trh a také nový Yeti. V delším časovém horizontu, pravděpodobně v roce 2018, by se mohl objevit ještě další terénní vůz, malý crossover o velikosti Fabie.

Škoda Auto zastavila v Kvasinách výrobu první generace Roomsteru po devíti letech letos v dubnu. Celkový počet vyrobených kusů nepřesáhl půl milionu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.