Rozvodna umožní rozvoj Karlína, bude stát 300 milionů | E15.cz

Rozvodna umožní rozvoj Karlína, bude stát 300 milionů

Rozvodna umožní rozvoj Karlína, bude stát 300 milionů
Přenosová soustava, ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK

Jan Stuchlík

Za rok a půl může znovu začít další výstavba v Karlíně a na Rohanském ostrově. PRE Distribuce letos dokončí stavební část nové trafostanice v Karlíně a v zimě začne do objektu montovat technologii. Bez nové transformovny, která by měla být hotová na konci roku 2017, už místní distribuční síť nemá dostatečnou kapacitu, aby se k ní mohly připojovat plánované velké budovy na hladině vysokého napětí.

Karlínská trafostanice je aktuálně jednou z největších investic PRE Distribuce do sítě. „Rozpočet kalkuluje s částkou 300 milionů korun včetně stavební části, technologie a vyvedení výkonu do příslušných oblastí,“ říká mluvčí PRE Petr Holubec. Trafostanice umožní další výstavbu a rozvoj Karlína jak směrem k Libni, tak na druhou stranu k Těšnovu.

Posílí také kapacitu v Praze 1 na Josefově. PRE Distribuce už dokončila kabelové tunely pod Vltavou, kterými se nové zařízení připojí k rozvodně Holešovice. Hotové jsou také tunely pro vyvedení výkonu. Stavba trafostanice začala loni. Podobný nedostatek výkonu pro připojování nových odběratelů řešila PRE Distribuce před deseti lety na smíchovském Andělu.

EconLab: Nejhůře zadávala veřejné zakázky ČEZ Distribuce

Situaci vyřešilo proražení nového tunelu pod Vltavou, kterým firma přivedla zdroj elektřiny do nové trafostanice. Potřeby jihovýchodní části města má zajistit aktuálně budovaná rozvodna v Uhříněvsi, která bude PRE Distribuci stát 200 milionů korun.

Investice PRE DistribuceInvestice PRE DistribuceAutor: E15

„Tato okrajová oblast Prahy je dosud nejvíce náchylná na poruchy. Proto chceme zvýšit spolehlivost dodávky. Rozvodna Uhříněves má také zachytit stavební boom mezi tímto krajem Prahy a Průhonicemi,“ dodává Holubec. Největšími odběrateli elektřiny v oblasti jsou zejména logistické areály

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!