Ruský Atomenergomaš převzal Chladicí věže Praha | E15.cz

Ruský Atomenergomaš převzal Chladicí věže Praha

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: chv-praha.cz

Anna Uljačenková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Atomenergomaš ze skupiny Rosatom koupila 51 procent ve firmě Gardea, která plně vlastní Chladicí věže Praha, největšího středoa východoevropského výrobce chladicích věží pro jaderné a tepelné elektrárny. Výše transakce nebyla zveřejněna.

„Spojení nám pomůže posílit na klíčových trzích – v Rusku, v zemích bývalého SNS a všude tam, kde působí korporace Rosatom včetně evropských zemí a Asie,“ uvedl Lukáš Chmel, generální ředitel Chladicích věží Praha. „Chceme nabízet úplné spektrum služeb v oblasti energetického chlazení,“ sdělil generální ředitel Atomenergomaše Vladimír Kačenko. Jeho firma již v Česku vlastní společnost Arako, výrobce průmyslových armatur. Atomenergomaš je energetickou divizí státní společnosti Rosatom. Součástí Rosatomu je i Atomstrojexport, který patří ke konsorciu, jež se uchází o výstavbu dvou nových jaderných bloků v Jaderné elektrárně Temelín.

Energetický obr

Atomenergomaš dodává kompletní projekty pro jadernou i klasickou energetiku, plynárenský a petrochemický průmysl. Zastřešuje přes čtyřicet výrobních, vědeckovýzkumných a strojírenských společností v Ruské federaci a v dalších zemích. Počátkem roku vlastnil osmdesát procent Chladicích věží Praha Vladimír Zachoval.

Autorka je spolupracovnicí redakce

Autor: Anna Uljačenková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah