Růst české výroby aut táhl Hyundai. Raketově si polepšila Jawa | E15.cz

Růst české výroby aut táhl Hyundai. Raketově si polepšila Jawa

Růst české výroby aut táhl Hyundai. Raketově si polepšila Jawa
Slavnostní ceremoniál k zahájení výroby nového vozu Hyundai Tucson, 23. června v Nošovicích.
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Výroba osobních aut v Česku za leden a únor meziročně stoupla o téměř čtyři procenta na 230 634 vozů. Nejvíc rostl nošovický Hyundai, který zvýšil produkci o 15 procent. Největší skok mezi všemi producenty motorových vozidel však zaznamenala Jawa, jejíž výroba rostla trojciferným tempem. Vyplývá to z údajů Sdružení automobilového průmyslu.

Největší tuzemský výrobce Škoda Auto zvýšil výrobu o procento na 129 847 vozů, nošovický závod Hyundai vyrobil 59 800 aut a kolínská TPCA zaznamenala pokles o procento na 40 987 vozidel.

Produkce autobusů se zvýšila o 2,6 procenta na 635 vozidel. Zatímco Iveco zvýšilo výrobu téměř o desetinu na 571 autobusů, SOR zaznamenal propad o víc než třetinu na 58 vozů.

Jediný výrobce nákladních aut Tatra snížil produkci o 7,5 procenta na 123 vozů. Společnost Jawa jako jediný tuzemský zástupce výroby jednostopých vozidel zvýšila produkci o 254 procent na 456 strojů.

Výroba aut leden a únor 2016Výroba aut leden a únor 2016Autor: AutoSAP

V loňském roce výroba osobních aut v Česku meziročně vzrostla o čtyři procenta na nový rekord 1,298 milionu vozů. Rekordní byla i produkce autobusů s růstem o 16 procent na 4517 vozidel. Podle Petra Kymličky z auditorské a poradenské sítě BDO výroba aut poroste i letos, a to ještě rychlejším tempem okolo pěti procent.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud