Saab propustí třetinu zaměstnanců. Čínští majitelé lákají nové investory | e15.cz

Saab propustí třetinu zaměstnanců. Čínští majitelé lákají nové investory

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: wikimedia.org

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Švédská automobilka Saab propustí 200 zaměstnanců, což je více než třetina její celkové pracovní síly. Oznámilo to dnes čínské konsorcium National Electric Vehicle Sweden (NEVS), které je majitelem podniku. Saab letos kvůli nedostatku peněz přerušil výrobu a uchýlil se pod soudní ochranu před věřiteli.

NEVS se nyní snaží vyřešit finanční problémy Saabu přilákáním nových investorů. Firma již dříve uvedla, že v tomto směru jedná s dvěma velkými automobilkami. Podle švédských médií jde o indickou společnost Mahindra a čínskou firmu Dongfeng.

Společnost NEVS předloni převzala většinu majetku zkrachovalé švédské automobilky Saab, včetně hlavního závodu v Trollhättanu. Začátkem loňského prosince tam obnovila výrobu, letos v květnu ji ale kvůli nedostatku peněz musela přerušit. V srpnu si pak zajistila soudní ochranu před věřiteli, která jí má poskytnout čas na vyřešení finančních potíží.

Saab dluží dodavatelům zhruba 400 milionů švédských korun (1,2 miliardy korun). Agentura DPA uvedla, že společnost NEVS by chtěla příští měsíc představit plán ozdravení podniku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah