Šanghajský autosalon ovládly hybridní vozy SUV | E15.cz

Šanghajský autosalon ovládly hybridní vozy SUV

Karel Pučelík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší pozornost na šanghajském autosalonu dostaly hlavně hybridní automobily kategorie SUV. Nové modely představila Škoda, Audi, Citroën, Mercedes i BMW. 

Šanghajský autosalon se stává významnou událostí automobilového průmyslu. Na autosalonu v jeho počátcích vystavovaly své modely hlavně čínské automobilky, které kopírovaly vozy známějších západních značek. Dnes ale tyto věhlasné značky samy přivážejí do Šanghaje své novinky. 

Pozornost vzbudil koncept Škody Vision E. Robustní SUV podobné novému vozu Kodiaq by mělo být poháněné dvěma elektromotory o výkonu přes 300 koňských sil. Na silnice by se měl Vision E dostat v roce 2019. Škoda navíc plánuje, že v roce 2025 budou vozy s hybridním pohonem tvořit čtvrtinu celkové produkce české automobilky. 

Premiérově se v Číně představil také koncept hybridního SUV od Audi. E-tron Sportback by se rovněž měl sériově vyrábět v roce 2019. Budou ho pohánět hned tři elektromotory, jeden vpředu, zbylé dva na zadní nápravě. Dohromady vyvinou sílu téměř 500 koní. Zákazníky čeká i pohodlný interiér známý z modelu Q7.

Nové SUV představí i Citroën. Bude se jednat o dosud nejsilnější vůz, který francouzská automobilka sériově vyrábí. Design je podobný starším modelům C3 a C4 Cactus.

Video: Citroën C5 Aircross 

Citroën C5 Aircross: Představení

Na autosalonu ale nejsou k vidění jen hybridní SUV. BMW přivezlo sportovní kupé M4, které chce uvést na trh ještě v tomto roce. Renault například představil návrh jednomístného sportovního monopostu. Koncept má představovat vizi speciálu Formule 1 tak, jak by mohl vypadat za deset let.

Video: Volkswagen I.D. Crozz

Volkswagen I.D. Crozz: Prezentace nového konceptu

 

 

 

 

 

 

 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah