Škoda Auto bude nově vyvážet do Singapuru

Škoda Auto

Škoda Auto Zdroj: profimedia.cz

Provozy Škody Auto
Revoluční Škoda Vision X
3
Fotogalerie

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto bude od května dodávat své vozy do Singapuru. Ve čtvrtek tam otevřela showroom, při vstupu na trh nabídne pět modelových řad. Dovozcem a obchodním partnerem bude společnost Volkswagen Group Singapore (VGS). 

Ve Strategii Škoda 2025 jsme definovali cíl zvýšit celosvětovou přítomnost značky ze 102 na celkem 120 trhů. Vstup na singapurský trh je dalším krokem v důsledné realizaci tohoto plánu," uvedl předseda představenstva společnosti Bernhard Maier.

Singapurský automobilový trh je podle firmy považován za odrazový můstek pro vstup na další trhy jihovýchodní Asie, a to i přesto, že vláda tohoto městského státu zavedla limit pro počet registrací nových soukromých vozů.

Škoda Auto vstoupí na singapurský trh s modely Rapid Spaceback, Octavia a Octavia RS, Superb a také s vozy segmentu SUV Karoq a Kodiaq.

Vstup na nové trhy patří mezi hlavní oblasti Strategie Škoda 2025. Další pilíře této strategie tvoří mimo jiné elektromobilita. Do roku 2025 plánuje Škoda Auto zákazníkům nabídnout pět vozů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech, uvedla firma už dřív.

Škoda Auto loni zvýšila zisk po zdanění o 26,5 procenta na 31,8 miliardy korun. V eurech zisk vzrostl o 34 procenta. Tržby stouply o 17 procent na rekordních 407 miliard korun. V eurech tržby vzrostly o 21 procent.

Žebříčku deseti nejúspěšnějších trhů vévodila v uplynulém roce opět Čína s růstem o 2,5 procenta na 325 tisíc prodaných vozů. Za ní následovalo Německo (173,3 tisíc vozů), Česká republika (95 tisíc vozů), Velká Británie (80,1 tisíc vozů), Polsko (66 tisíc vozů), Rusko (62,3 tisíc vozů), Francie (27,3 tisícvozů), Turecko (25 tisíc vozů), Itálie (24,7 tisíc vozů) a Rakousko (24,3 tisíc vozů).