Škoda Auto spojuje síly s izraelskými start-upy | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Škoda Auto spojuje síly s izraelskými start-upy

Škoda Auto spojuje síly s izraelskými start-upy
Škoda Auto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Automobilka Škoda Auto bude spolupracovat s izraelskými startupy na vývoji nových technologií pro své vozy i pro další značky koncernu VW. Od začátku roku v Izraeli funguje pobočka vývojového centra Škody DigiLab, založená s místním importérem škodovek Champion Motors. 

Izrael je jednou z největších líhní startupů na světě. V zemi působí více než 6000 startupů, zhruba 300 výzkumných a vývojových středisek mezinárodních koncernů a stovky izraelských high-tech podniků. Automobilový sektor je výrazným motorem i uživatelem tohoto dynamického rozvoje. Více než 500 startupů a výzkumných skupin v Izraeli se aktuálně zabývá automobilovými projekty. To je šestkrát více než v roce 2013.

"Kolegové v Tel Avivu navazují spojení s nejdůležitějšími izraelskými startupy, podniky i vysokými školami a domlouvají kooperace. Pozornost přitom zaměřují na spolupráci se startupy určité zralosti. Přitom se již v rané fázi identifikují inovativní projekty, z nichž bude možno odvodit zajímavé obchodní modely," uvedl mluvčí Škody Tomáš Kotera. Projekt Škoda Auto DigiLab Israel podporuje také Česko-izraelská obchodní a průmyslová komora.

Čína otevírá dveře zahraničním automobilkám. Sníží clo na dovoz

DigiLab slouží automobilce jako hlavní vývojová dílna pro nová digitální řešení, služby a technologie. Vyvinul například aplikaci pro výměnu dat mezi vozy firemních flotil Car2X. Cooperative Transport Systems zase umožňují komunikaci mezi infrastrukturou, autem a dalšími řidiči. To zajistí větší bezpečnost, plynulejší provoz a lepší komfort cestování a pomáhá řidiči přijímat správná rozhodnutí a přizpůsobit se dopravní situaci. Prostřednictvím HoppyGo DigiLab úspěšně etabloval, jako jeden z prvních v České republice, platformu pro sdílení aut.

Škoda je v Izraeli nejsilnější evropskou značkou. Loni zvýšila prodej o 14,5 procenta na 23 400 vozů a zvýšila svůj tržní podíl přibližně na 8,5 procenta. Rapid a Superb byly v roce 2017 nejoblíbenější modely ve svých segmentech. Octavia je ve své třídě druhá.

Škoda Transportation posiluje ve Finsku, přikoupila další podíl Transtechu
Průzkum: Češi si oblíbili nakupování vozů přes internet a místo autopůjčoven preferují carsharing

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!