Škoda Praha usiluje o stavbu elektrárny na Balkáně za osm miliard korun | E15.cz

Škoda Praha usiluje o stavbu elektrárny na Balkáně za osm miliard korun

Elektrárna Počerady
Elektrárna Počerady
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Škoda Praha, dceřiná společnost ČEZ, usiluje o stavbu elektrárny v Černé Hoře za zhruba osm miliard korun. O zakázku soutěží také polská firma Rafaco, slovenská IEG a tři čínská konsorcia. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podle HN je česká Škoda blízko vítězství, protože její projekt je technicky nejvyspělejší.

„Jedná se o potenciální dodávku tepelné elektrárny Pljevlja II o výkonu 220 megawattů,“ řekl HN generální ředitel Škody Praha Daniel Jiřička. Podle něj přijala černohorská strana jejich technické řešení „velmi pozitivně“.

Projekt by podle Jiříčky přinesl zakázky a tisíce pracovních míst pro české dodavatelské firmy, které by se na výstavbě elektrárny podílely. Pro firmu by to také znamenal návrat na tradiční strategické teritorium, dodal.

Škoda Praha si potřebuje investici do rizikového regionu pojistit a zajistit cash flow po dobu výstavby. Jedná proto s Českou exportní bankou a Exportní garanční a pojišťovací společností, které zajišťují podporu tuzemským vývozcům.

Škoda Praha působí v Česku jako generální dodavatel výstavby nových energetických zdrojů a komplexní obnovy původních elektrárenských bloků v rámci obnovy výrobní kapacity Skupiny ČEZ.

Škoda Praha Invest vymění transformátory na vodní elektrárně Dalešice

Výstavba paroplynové elektrárny v Počeradech běží ryrchlým tempem

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.