Skupina Škoda Transportation vydělala 3,4 miliardy | E15.cz

Skupina Škoda Transportation vydělala 3,4 miliardy

Skupina Škoda Transportation vydělala 3,4 miliardy
Škoda Transportation, tramvaje
• 
ZDROJ: ČTK

red

Skupina firem Škoda Transportation za loňský rok utržila 15,7 miliard korun. Čistý zisk celé skupiny byl 3,4 miliardy korun.

V poslední době uzavřela skupina Škoda Transportation několik významných exportních kontraktů. Jedná se především o dodávku 9 šestivozových souprav metra do ruského Petrohradu v hodnotě přibližně 2 miliard korun. Dále 31 tramvají pro maďarské město Miskolc v hodnotě 2 miliard korun. Trakční výzbroj pro 23 jednotek metra v čínském městě Su-čou za 0,5 miliardy korun.

V roce 2011 byla podepsána smlouva s jihokorejskou firmou Hyundai Rotem na dodávku kompletního elektrického a mechanického pohonu pro 80 čtyřnápravových elektrických lokomotiv, a to v celkové hodnotě 1,97 miliardy korun. Škoda Transportation také dodala dvě dvoupodlažní elektrické jednotky pro Ukrajinu za necelou jednu miliardu korun.

Do skupina firem Škoda Transportation patří společnosti Škoda Transportation, Škoda Electric, Škoda Vagonka, Pars Nova, a Movo. „Výší loňských tržeb skupina potvrdila stabilní postavení na domácím i zahraničním trhu,“ uvedla mluvčí skupiny Lubomíra Černá.

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!