Slovinského výrobce lyží Elan zřejmě nekoupí Češi, ale Rusové | E15.cz

Slovinského výrobce lyží Elan zřejmě nekoupí Češi, ale Rusové

ČTK, vag

Známého slovinského výrobce lyží Elan, jehož většinovým vlastníkem je stát, pravděpodobně koupí ruský investiční fond VR Capital. Informoval o tom dnes slovinský deník Delo s odvoláním na neoficiální zdroje. O slovinskou firmu se zajímal rovněž český výrobce lyží Sporten.

Elan je jedním z 15 podniků, které se Slovinsko v roce 2013 rozhodlo zprivatizovat. Doposud se vládě podařilo prodat pět podniků, napsala agentura Reuters.

Tržby Elanu dlouhodobě klesají stejně jako v celém odvětví, na němž Elanu stále patří kolem deseti procent. V roce 2013 Elan utržil 53 milionů eur (zhruba 1,5 miliardy korun). Před pěti lety byla firma ještě zhruba na dvojnásobku.

Elan se kromě produkce lyží soustředí i na další odvětví podnikání - komponenty pro výrobu jachet a větrné elektráry.

Příběh značky se započal v roce 1945 v malé podalpské vesnici Begunje. Podle legendy začali lyže vyrábět místní partyzáni, aby mohli v horách lépe čelit německým okupantům. Dnes v Begunje sídlí jedna z největších továren na výrobu lyží na světě.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.