Slovinsko schválilo privatizaci výrobce lyží Elan. Český Sporten mimo hru | E15.cz

Slovinsko schválilo privatizaci výrobce lyží Elan. Český Sporten mimo hru

Takhle vypadají lyže Elan dnes.
Takhle vypadají lyže Elan dnes.
• 
Slovinský privatizační koordinátor SDH schválil prodej známého slovinského výrobce lyží Elan firmám Merrill Lynch International a Wiltan Enterprises. Upozornil, že prodej se uskuteční v případě, že kupci přijmou ujednání týkající se pracovní síly a zaručí další rozvoj podniku. O slovinskou firmu se podle dřívějších informací zajímal rovněž český výrobce lyží Sporten.

SDH nezveřejnil finanční podmínky transakce. Tržby společnosti Elan se v loňském roce pohybovaly kolem 70 milionů eur, tedy téměř dvě miliardy korun, napsala agentura Reuters.

Elan je jedním z 15 podniků, které se Slovinsko v roce 2013 rozhodlo zprivatizovat. Dosud se vládě podařilo prodat pět podniků, Elan by měl být šestým. Slovinská vláda podle Reuters kvůli neochotě privatizovat největší státní podniky stále kontroluje zhruba polovinu domácí ekonomiky.

O privatizaci Elanu se zajímal i novoměstský výrobce lyží Sporten. Obě firmy už byly v konečné fázi jednání se slovinskou vládou. Nakonec však Sporten nečekaně nabídku stáhnul.

Sporten: Nejvíce lyží vyrobíme v létě

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.