Španělský investor míří na Žatecko. Zaměstná až 125 lidí | E15.cz

Španělský investor míří na Žatecko. Zaměstná až 125 lidí

Průmyslová zóna Triangle na Žatecku
Průmyslová zóna Triangle na Žatecku
• 
ZDROJ: CzechInvest.org

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do průmyslové zóny Triangle na Žatecku míří další zahraniční investor. Španělská společnost Gonvarri Corporación Financiera tam postaví závod na vyřezávaní kovových komponentů pro automobilový průmysl, ve kterém zaměstnaná až 125 lidí. Záměr poskytnout španělské firmě přibližně osm hektarů pozemků schválila rada Ústeckého kraje.

„Střed zóny máme již zaplněný, nyní nabízíme okrajové pozemky a toto je jeden z nich,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Parcelu podle něho firma koupí za obvyklou cenu v průmyslové zóně Triangle, která je 400 korun za metr čtvereční, celkem tedy asi za 32 milionů korun. „V tomto případě společnost akceptovala podmínky, takže jsme neudělili žádné finanční pobídky,“ řekl hejtman.

Pokud vstup nového investora do průmyslové zóny Triangle schválí na svém zářijovém zasedání krajské zastupitelstvo, stavba závodu by měla začít na jaře příštího roku a ještě na podzim by mohl být spuštěn zkušební provoz. Do konce roku 2017 by mělo vzniknout až 125 pracovních míst. „Počáteční výše investice dosáhne přibližně 247 milionů korun,“ dodal Bubeníček.

Na Žatecko zamířil korejský Nexen i japonský Neturen

V červnu podepsal Ústecký kraj smlouvu s korejským výrobcem pneumatik Nexen. Ten by měl na Žatecku v první fázi investovat 23 miliard korun, což je historicky jedna z největších zahraničních investic v Česku, a vytvořit zhruba 1000 pracovních míst.

Na jaře zahájila zkušební provoz v zóně Triangle japonská společnost Neturen dodávající ocelové dráty na výrobu automobilových pružin. Ke třem desítkám zaměstnanců by do konce letošního roku měla přibýt další pracovní místa.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.