Splní Tesla plán? Pedantská firma pozměnila údaje o dodávkách Modelu 3 | E15.cz

Splní Tesla plán? Pedantská firma pozměnila údaje o dodávkách Modelu 3

Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Marketingová kampaň lákající zákazníky na nejnovější se Model 3 z dílny americké automobilky Tesla doznala nepatrné změny: z věty „Dodávat začneme koncem roku 2017“ se přes noc stala „Produkce začne koncem 2017, dodání pro nové rezervace odhadujeme na polovinu 2018“. Nová formulace naznačuje možné zpoždění vyskladnění Modelu 3, Tesla však tvrdí, že to tak není.

 „Dnešní update webu nereflektuje změny v našich plánech,“ prohlásila mluvčí Tesly. Údajně jde jen o „upřesnění informací“ pro zákazníky, kteří se až nyní rozhodli vůz za 35 tisíc dolarů objednat.

Majitel Tesly Elon Musk je známý svým pedantským přístupem k plnění termínů. Třeba letos na konferenci „Code“ prohlásil: „Je to rozpis, harmonogram, který platí. Nejde o nějaký nástin, kterému nevěřím. Možná to vypadá pomateně, ale nikdy jsem vědomě nestanovil termín, o kterém bych nebyl přesvědčen, že jej nelze splnit. Nikdy.“

Na to, zda se vizionář Musk mýlil či ne, si tak budeme muset počkat do konce příštího roku.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.