Spojení AB InBev a SABMiller má souhlas úřadů i v USA | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Spojení AB InBev a SABMiller má souhlas úřadů i v USA

Spojení AB InBev a SABMiller má souhlas úřadů i v USA
AB Inbev zdvojnásobil zisk
• 
ZDROJ: AB Inbev

ČTK

Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev získal od antimonopolních úřadů ve Spojených státech souhlas k převzetí svého hlavního konkurenta SABMiller. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. AB InBev musel přistoupit na to, že se vzdá značky Miller, i tak ale bude nová skupina zdaleka největším výrobcem piva na světě.

Podle zdrojů se očekává, že antimonopolní oddělení amerického ministerstva spravedlnosti oznámí dohodu povolující spojení pivovarů ještě dnes.

Transakci v hodnotě kolem sto miliard dolarů (zhruba 2,5 bilionu korun) už v květnu schválila Evropská komise. Podmínkou jejího souhlasu je ale prodej pivovarnických aktivit SABMilleru v Evropě, mezi které patří rovněž Plzeňský Prazdroj.

Brusel vyšetřuje AB InBev kvůli blokování dovozu piv do Belgie

Skupina AB InBev vznikla v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal za 52 miliard dolarů amerického rivala Anheuser-Busch. Ve svém portfoliu má skupina zhruba 200 značek z celého světa, předloni koupila budějovický pivovar Samson.

SABMiller, který se z jihoafrického výrobce piva stal světovou pivovarnickou dvojkou, expandoval od 90. let prostřednictvím řady akvizic. Začal převzetím Plzeňského Prazdroje a dalších pivovarů ve střední a východní Evropě.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!