SunEdison koupí za 2,2 miliardy dolarů firmu Vivint Solar | E15.cz

SunEdison koupí za 2,2 miliardy dolarů firmu Vivint Solar

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ChristofferRiemer via Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký provozovatel solárních elektráren SunEdison koupí za zhruba 2,2 miliardy dolarů (55 miliard korun) firmu Vivint Solar. Akvizicí si hodlá zejména rozšířit aktivity v oblasti střešních solárních panelů pro obytné a komerční nemovitosti, oznámil SunEdison.

Vivint je druhým největším dodavatelem střešních solárních panelů v USA za společností SolarCity, kterou podporuje podnikatel Elon Musk. Působí v sedmi státech USA, včetně Kalifornie a New Yorku. Loni v říjnu firma vstoupila na burzu.

SunEdison nabídl akcionářům Vivint v hotovosti a v akciích celkem 16,5 dolaru za akcii, což ve srovnání s páteční závěrečnou cenou akcií představuje prémii 51,7 procenta. Celková cena za akvizici je včetně dluhu, dohoda by měla být dokončena v posledním čtvrtletí letošního roku.

Zájem roste díky klesajícím cenám

Poptávka po střešních solárních systémech prudce roste díky poklesu jejich cen. To umožnilo začínajícím firmám prodávat elektřinu za ceny nižší, než jakou nabízejí tradiční elektrárenské firmy.

SunEdison dodal, že jeho divize TerraForm Power po dokončení dohody koupí veškeré portfolio střešních solárních systémů firmy Vivint o výkonu 523 megawattů, které má být instalováno do konce letošního roku. Podle agentury Reuters za něj zaplatí 922 milionů dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah