Světová tabáková dvojka BAT koupí chorvatského výrobce | E15.cz

Světová tabáková dvojka BAT koupí chorvatského výrobce

Rothmans, jedna ze značek British and American Tobacco
Rothmans, jedna ze značek British and American Tobacco
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britská tabáková společnost British American Tobacco (BAT) se s chorvatskou skupinou Adris dohodla na převzetí jejího výrobce cigaret TDR. Majitel značek Lucky Strike, Pall Mall, Kent a dalších dnes oznámil, že za tuto firmu zaplatí 550 milionů eur (zhruba 15 miliard korun).

BAT, která je po americké Philip Morris International druhou největší nadnárodní tabákovou společností, si akvizicí v Chorvatsku posílí pozice v bývalých jugoslávských republikách. Světové tabákové společnosti se kvůli snižování spotřeby tabáku na Západě poohlížejí po nových trzích. BAT letos podala nabídku na převzetí největší brazilské tabákové společnosti Santa Cruz.

Adris působí také v cestovním ruchu a pojišťovnictví. Loni v září skupina sdělila, že bude možná hledat pro TDR partnera, protože firmu podkopává rostoucí světová konkurence. Její tržby se loni snížily o devět procent, uvedla agentura Reuters.

BAT se zavázala, že zachová nejméně pět let výrobu cigaret v Kanfanaru na poloostrově Istrie. V opačném případě by musela společnost vyplatit chorvatskému partnerovi dodatečných 50 milionů eur.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.