Tatra bude dodávat podvozky egyptské a jordánské armádě | e15.cz

Tatra bude dodávat podvozky egyptské a jordánské armádě

Diagnostické centrum Tatry
Diagnostické centrum Tatry
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kopřivnická Tatra bude dodávat speciální podvozky pro vojenská vozidla egyptské a jordánské armády. Hodnota všech kontraktů na stovky podvozků se pohybuje okolo 800 milionů korun.

„Již nyní zahajujeme dodávky asi 130 podvozků do Egypta a jednáme o dodávce dalších 220 kusů. Jsme víceméně domluvení, jen vše musíme dostat ještě do kontraktu,“ řekl serveru ihned.cz šéf představenstva Tatry Petr Rusek. Ten nové kontrakty dojednával na misi ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka a Hospodářské komory právě do Egypta a Jordánska.

V Jordánsku má Tatra domluvený dovoz 50 speciální podvozků, na kterých si tamní firma KADDB staví vlastní vojenské vozidlo. „Je to druhá várka, již jsme jich sem vyvezli zhruba 80,“ uvedl Rusek.

Tatru, která před třemi lety skončila v konkurzu, koupili podnikatelé Jaroslav Strnad a René Matera. Firma v loňském roce vykázala zisk 390 milionů korun, což podle serveru oběma majitelům pokrylo veškeré náklady na koupi a rozjezd automobilky. Firma své vozy a speciální podvozky vyváží od Nového Zélandu přes Indii a Saúdskou Arábii až po západní Evropu.

Zbrojařská skupina Czechoslovak Group podnikatele Strnada podle informací z minulého týdne koupila také automobilku Avia, která ukončila produkci v roce 2013. Podle analytiků se její uplatnění rýsuje právě ve spolupráci s Tatrou na armádních zakázkách. Avia bude nová auta vyrábět v areálu v pražských Letňanech, ročně chce vyrobit 200 až 300 nákladních vozů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery