Tatra Trucks výrazně navýšila tržby | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Tatra Truck navyšuje tržby a snaží se vyjasnit firemní procesy

vaj

Čistý zisk Tatra Trucks dosáhl v loňském roce 556 milionů korun, o rok dříve byl o 35 milionů nižší. Tržby společnosti činily 6,3 miliardy korun, meziročně vzrostly o třináct procent. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Firma zaznamenala výrazný nárůst poptávky po těžkých nákladních vozech. Rok 2018 vnímá společnost jako stabilizační, hlavním úkolem bude pro ni vyjasnění vnitřních funkčních procesů, stojí ve zprávě.

Tatra vyrábí kromě standardizovaných modelových řad i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. V roce 2017 automobilka vyprodukovala 1481 automobilů, což bylo o 155 (11,7 procenta) více než v roce 2016. Osmdesát procent produkce automobilky jde na export.

Tatry se budou montovat i v Číně. Firma podepsala smlouvu o licenční výrobě

V srpnu kopřivnická automobilka podepsala s partnerskou společností Che-pej Čchang-čeng Automotive Manufacturing smlouvu o licenční výrobě těžkých nákladních vozidel Tatra v Číně. 

Tatra Trucks má zhruba 1200 zaměstnanců, dalších více než 600 lidí pracuje v dceřiné firmě Tatra Metalurgie. Vlastníky společnosti jsou čeští podnikatelé Jaroslav Strnad s podílem 65 procent a René Matera s podílem 35 procent. Tatru získali v roce 2013 v dražbě.

Strnadovi dodávají Ukrajině vojenskou techniku za stamiliony

Autor: vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!